PROPAGÁCIA SLUŠNÉHO, HRDÉHO A SEBAVEDOMÉHO SLOVENSKA V ZAHRANIČÍ

Musíme vyjadriť poďakovanie občanom, Slovákom a Rusínom z obce Jakubany, že prijali pozvanie europoslanca a predsedu strany Slovenský PATRIOT a prišli do Bruselu. Prezreli si europarlament a na námestí pred parlamentom ukázali všetkým a každému, čo je to hrdosť na svoju vlasť, svoje tradície. Krásny spev a spontánne tance obdivovali všetci okoloidúci a znamenali len jedno – sme tu, sme hrdí na svoju vlasť, rešpektujte nás, rešpektujte Slovensko!
Za účasti greckokatolíckeho kňaza Miroslava z obce Šarišské Jastrabie usporiadali sme v duchovnej miestnosti EP sv. omšu za mier Ukrajine, s výzvou:
Not war, not weapons, not fighting but peace! –
Nie vojna, nie zbrane, nie bojovanie ale mier!
Na túto sv. omšu sme pozvali všetkých členov európskeho parlamentu, bola krásna. Avšak pravdepodobne v dôsledku ťažkej a v prospech Bruselu a našich spojencov „nanajvýš dôležitej práce“ sa na tejto omši nezúčastnil ani jeden z europoslancov zo Slovenska. To, že sa tam nezúčastnili tzv. liberálni slovenskí europoslanci, chápem. Oni majú svoje stretnutia a svoje zvláštne pochody. To, že sa nezúčastnil slovenskí poslanec za SaS, sa dá pochopiť tiež, oni majú problém s návštevou Geissenovcov na Slovensku a na nejakých Slovákov v Bruseli nie je čas. Ale to, že sa jej nezúčastnili ani slovenskí europoslanci z radov kresťanských demokratov, je už skutočne na zamyslenie.

Zdieľať:

Ďalšie články

Silvia Bombarova Zoričáková- kandidátka č.5

👩‍🦰Manželka, mama, dcéra, sestra, učiteľka, riaditeľka ZUŠ, ktorá sa dlhodobo venuje témam všestranného rozvoja osobnosti, talentu a umenia detí. “Svojim prístupom spája ľudí tatranských osád,

1. MÁJ

MEDZINÁRODNÝ SVIATOK PRACUJÚCICH Uznesením kongresu II. internacionály v Paríži bol v r. 1889 1. máj ustanovený ako sviatok všetkých pracujúcich. Tradičné oslavy sviatku 1.mája boli

Translate »