Člen strany Slovenský PATRIOT na Červenom námestí, Michal Radačovský, ktorý sa zúčastnil pochodu v Nesmrteľnom pluku s obrazom svojho deda, účastníka bojov za naše oslobodenie, príslušníka 1. čsl. Armádneho zboru v ZSSR.

Zástupca strany PATRIOT spolu s ešte žijúcimi veteránmi 2. svetovej vojny, spolu s deťmi, vnukmi hrdinov, nesúcimi fotografie svojich príbuzných, sa tohto pochodu zúčastnil.
Dostať sa v súčasnej zložitej situácii do Moskvy je problematické. 
Vzdanie úcty hrdinom boja proti fašizmu, ktorí oslobodzovali Ukrajinu a celú Európu, nie je o Putinovi ani Zelenskom. Oni vtedy nežili. A možno žijú dnes preto, lebo národy Sovietskeho zväzu, Ukrajinci, Rusi, Bielorusi a iní, spolu s českými a niekoľko stovkami Slovákov bojovali za ich a našu slobodu.

Sme radi, že v pochode Nesmrteľného pluku bolo aj logo slovenskej strany Slovenský PATRIOT. Patriotizmus áno, nacionalizmus nie!

Z našich médií sa o tom asi nič nedozviete. Médiá Vás budú skôr informovať o návšteve prvej dámy USA a na nežijúcich Čechov a Slovákov bojujúcich v Sokolove, oslobodzujúcich Kyjev a ďalšie mestá Ukrajiny, Ruska, Poľska a Československa od fašizmu v rokoch 2. svetovej vojny asi priestor nebude. Ale aj dcéry a vnučky týchto našich už nebohých hrdinov sú prvé dámy a možno ešte prvejšie ako pani Bidenová. 

viac tu: Slovenský PATRIOT a pochod v Nesmrteľnom pluku

Zdieľať:

Ďalšie články

Silvia Bombarova Zoričáková- kandidátka č.5

👩‍🦰Manželka, mama, dcéra, sestra, učiteľka, riaditeľka ZUŠ, ktorá sa dlhodobo venuje témam všestranného rozvoja osobnosti, talentu a umenia detí. “Svojim prístupom spája ľudí tatranských osád,

1. MÁJ

MEDZINÁRODNÝ SVIATOK PRACUJÚCICH Uznesením kongresu II. internacionály v Paríži bol v r. 1889 1. máj ustanovený ako sviatok všetkých pracujúcich. Tradičné oslavy sviatku 1.mája boli

Translate »