My nechceme hodnotiť z medzinárodného právneho hľadiska, či referendá na východe Ukrajiny boli platné, či platné neboli. Toto je vecou občanov žijúcich na východe Ukrajiny a je vecou Ruska a Ukrajiny ako k týmto referendám pristúpi.
My chceme oceniť vzhľadom na osobnú prítomnosť členov našej strany na týchto územiach odvahu tam-žijúcich občanov, že aj napriek odstreľovaniu, výbuchom boli ochotní skutočne bez prinútenia prísť do volebných miestností a hlasovať tak, ako hlasovali.
Boli sme na viaverých miestach regiónov Cherson, Zaporozie, Luhansk a naši priatelia sú doteraz na Donecku.
Zistenia na mieste nám umožnili urobiť si celkový obraz o situácii a nálade ľudí.

Na mnohé otázky, či sa nevytvára nebezpečný precedens v súvislosti napríklad s našimi Maďarskými spoluobčanmi môžem odpovedať len takto: Predovšetkým Slovenská republika vytvorila pre našich Maďarských spoluobčanov štandardné, ba až nadštandardné možnosti komfortného života na našom území. Podarilo sa dostať z politiky rôznych „expertov“, ktorí heslami „Maďari za Dunaj“ znepokojovali Maďarov žijúcich na našom území. Našich Maďarských spoluobčanov nikto nevyháňa a nikto vyháňať nebude z ich domovov, majú právo vzdelávať sa v rodnom jazyku, majú svoje školy, univerzitu, kultúrne ustanovizne, právo jednať v úradnom styku vo svojom jazyku. A len vtedy, pokiaľ by sa niekto snažil ich o tieto práva obrať, mohla by nastať tendencia a nedajbože aj situácia ako je teraz na východe Ukrajiny.

Strana Slovenský PATRIOT a myslíme si, že aj všetci rozumní Slováci takto nikto postupovať nebudú, a preto sa nemusíme obávať o porovnávanie situácie na Slovensku so situáciou na Ukrajine.

Zdieľať:

Ďalšie články

Silvia Bombarova Zoričáková- kandidátka č.5

👩‍🦰Manželka, mama, dcéra, sestra, učiteľka, riaditeľka ZUŠ, ktorá sa dlhodobo venuje témam všestranného rozvoja osobnosti, talentu a umenia detí. “Svojim prístupom spája ľudí tatranských osád,

1. MÁJ

MEDZINÁRODNÝ SVIATOK PRACUJÚCICH Uznesením kongresu II. internacionály v Paríži bol v r. 1889 1. máj ustanovený ako sviatok všetkých pracujúcich. Tradičné oslavy sviatku 1.mája boli

Translate »