Dňa 21.05.2020 som ako nezávislý slovenský europoslanec, plniac si svoje povinnosti, a nateraz, žiaľ, ako jediný europoslanec EP, na pozvanie osobne navštívil súkromnú spojenú školu v Kežmarku, ktorá bola, mimo iné, ocenená aj plaketou Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS).

Súkromná spojená škola v Kežmarku rozhodne nepatrí medzi tradičné školy. Od svojho vzniku sa zameriava na výchovu a vzdelávania mladých ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovaných rómskych komunít, ktorým ponúka nielen atraktívne učebné odbory so zameraním na remeslá a služby, ale hlavne reálne uplatnenie. Príkladom ich snahy, že neučia pre školu ale pre život, je už viac ako 7000 rúšok, ktoré škola stále aktívne šije a dodáva predovšetkým pre seniorov a Rómov v osadách a naďalej dostáva objednávky z firiem, neziskových a občianskych organizácií a aj zo zahraničia.

Zdieľať:

Ďalšie články

Kandidáti – Eurovoľby 2024

Kandidátna listina – Eurovoľby 2024 1. Miroslav Radačovský 2. Michal Radačovský 3. Miloš Stronček 4. Zdenek Holešovský 5. Silvia Bombarová Zoričáková 6. Štefan Lovas 7.

Blahoželáme

Ako predseda strany Slovenský Patriot gratulujem novému prezidentovi Slovenskej republiky Petrovi Pellegrinimu, víťazovi sobotňajších prezidentských volieb. Zároveň ďakujem voličom našej strany, že nepodľahli tlaku opozície

Vyhlásenie

Zapájame sa do demokratického procesu pri voľbe prezidenta SR. V sobotu 6. apríla 2024 dodržiavame svoje hodnoty, názory a priority. Politika opozície nám je cudzia.

Veľkonočné sviatky

Veselú Veľkú noc plnú slniečka, radosti, milých priateľov a pekných chvíľ Vám zo srdca prajeme. Ďakujeme, že ste s nami.

Translate »