Dňa 21.05.2020 som ako nezávislý slovenský europoslanec, plniac si svoje povinnosti, a nateraz, žiaľ, ako jediný europoslanec EP, na pozvanie osobne navštívil súkromnú spojenú školu v Kežmarku, ktorá bola, mimo iné, ocenená aj plaketou Ambasádorská škola Európskeho parlamentu (EPAS).

Súkromná spojená škola v Kežmarku rozhodne nepatrí medzi tradičné školy. Od svojho vzniku sa zameriava na výchovu a vzdelávania mladých ľudí zo sociálne znevýhodneného prostredia a marginalizovaných rómskych komunít, ktorým ponúka nielen atraktívne učebné odbory so zameraním na remeslá a služby, ale hlavne reálne uplatnenie. Príkladom ich snahy, že neučia pre školu ale pre život, je už viac ako 7000 rúšok, ktoré škola stále aktívne šije a dodáva predovšetkým pre seniorov a Rómov v osadách a naďalej dostáva objednávky z firiem, neziskových a občianskych organizácií a aj zo zahraničia.

Zdieľať:

Ďalšie články

Európske stretnutie mládeže (EYE 2021)

Na moje pozvanie europoslanca a predsedu politickej strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslava Radačovského sa 30 šikovných mladých ľudí, študentov Súkromnej školy umeleckého priemyslu filmovej v

Vystúpenie Jestem Poliakem.

Európsky parlament vo štvrtok odsúdil snahy spochybniť nadradenosť práva Európskej únie v Poľsku a vyzval Radu a Komisiu, aby bezodkladne prijali opatrenia na ochranu poľských

Volebný systém potrebuje zmenu

Strana Slovenský Patriot iste nie je sama, komu sa nepáči súčasný partokratický spôsob vedenia štátu, legitimizovaný hlavne terajším volebným systémom.

Translate »