Slováci a Slovenky, vážení priatelia, patrioti Slovenska!

Politická strana Slovenský PATRIOT zajtra, dňa 2. augusta 2021, navštívi severovýchod Slovenska, kraj Rusínov a Národného parku Poloniny, zapísaného v kultúrnom dedičstve UNESCO, v okr. Snina.

Rusín nie je roduverný Slovák, ale svoj rod má.

Alexander Duchnovič, národný buditeľ Rusínov, ktorý sa narodil 24.4.1803 v obci Topoľa v okr. Snina, to vyjadril v hymnickej básni slovami

„Ja rusin byl, jesm, i budu,

Ja rodilsja Rusinom,

Čestnyj moj rod nezabudu,

Ostanus jeho synom“.

Roduverný Rusín má rád svoj kraj, svoje piesne, kultúru a tradície a má rád aj Slovensko ako svoj štát, čo v histórii už viackát dokázal. Rusín je teda skutočne slovenský patriot.

Zdieľať:

Ďalšie články

Kandidáti – Eurovoľby 2024

Kandidátna listina – Eurovoľby 2024 1. Miroslav Radačovský 2. Michal Radačovský 3. Miloš Stronček 4. Zdenek Holešovský 5. Silvia Bombarová Zoričáková 6. Štefan Lovas 7.

Blahoželáme

Ako predseda strany Slovenský Patriot gratulujem novému prezidentovi Slovenskej republiky Petrovi Pellegrinimu, víťazovi sobotňajších prezidentských volieb. Zároveň ďakujem voličom našej strany, že nepodľahli tlaku opozície

Vyhlásenie

Zapájame sa do demokratického procesu pri voľbe prezidenta SR. V sobotu 6. apríla 2024 dodržiavame svoje hodnoty, názory a priority. Politika opozície nám je cudzia.

Veľkonočné sviatky

Veselú Veľkú noc plnú slniečka, radosti, milých priateľov a pekných chvíľ Vám zo srdca prajeme. Ďakujeme, že ste s nami.

Translate »